Exkluzivní delikatesa Rawsage – jak z ní vytvořit levný oběd

rawsage / recept / miluna / lifefood / veganské recepty

Rawsage – veganská papriková klobáska

V Lifefoodu vyrábíme takovou tyčinečku z namletých sušených rajčat, para ořechů a koření, jmenuje se syrový párek (raw sausage, čti ró sosidž) neboli Rawsage (čti rósidž). Má chutnat jako papriková klobása. Opravdu tak trochu chutná ale šestkrát líp a bez mastnoty. Je to však celkem malá a drahá záležitost. Napadlo mě, spojit ji s něčím ultra levným a docela kvalitně se tak nasytit živinami.

veganské recepty veganské jídlo veganská strava miluna veganství co veganského koupit veganské recepty  co si koupit jako vegan

Rawsagový knedlíček

Postup je jednoduchý. Stačí vzít nakrájenou tyčinku, obalit ji vnitřní hmotou (střídkou) běžného chleba a vytvarovat kuličku. Kuličky je možné namáčet do plnotučné hořčice a prokládat zeleninou nebo je rovnou balit do listů ledového salátu.

 

rawsage / veganská strava

 

Může se tomu říkat třeba Rawsageo, protože už máme jeden takový výrobek – Rawmeo (čti rómeo), což je kulička z mletých datlí, za syrova získaného kakaového prášku a dalších různých přísad, podle toho, o jaký druh Rawmea se jedná. Nejvíc mi chutná čokoládové a jamajské Rawmeo.

veganské recepty vegan recepty veganství co jí vegani a co teda jíš jako vegan

Ochutnávková porota

V práci jsem připravila pár kuliček a servírovala je s hořčicí na pracovní stůl. Ochutnal jeden člověk, druhý se vymluvil na nemocný žaludek a třetí neudal důvod. Člověk, co ochutnal, řekl, že je to docela dobré, ale jíst Rawsage ani Rawsageo jsem ho pak stejně nikdy neviděla. Podle mě je tato para rajčatová tyčinečka jedna z nejlepších slaných věcí, které vyrábíme. 

 

rawsage / veganská strava
Rawsagový knedlíček
veganské svačiny vegan svačiny oběd snídaně veganská klobása

Další články z rubriky:

0 0 votes
Hodnocení článku
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments