První týden v Praze: kulturní aktivita a práce v továrně na syrové veganské delikatesy

lifefood rawmeo / veganství / miluna

     Jsem již týden v Praze. Zatím jsem stihla navštívit jeden kostel a jeden klub.


miluna wookie morrowindová veganské delikatesy lifefood studio alta kostel svatého tomáše na malé straně veganské recepty veganství  co v praze akce

     Bohoslužba v kostele

     Kostel svatého Tomáše na Malé straně – blízko skvostnějšího kostela svatéhoStrop kostela svatého Tomáše v Praze Mikuláše. Na bohoslužbu jsme se řádně naladili. Uvnitř probíhala sobotní večerní mše v angličtině. Bylo tam asi 12 oltářů. Na tom nejblíže u mě byla postava držící umně vyrobené klíče. To mohl být apoštol Petr, jeden z nejvěrnějších následovníků Kristových. Ježíš totiž hned při první návštěvě uzdravil Petrovu tchyni.

kostel svatého tomáše malá strana  studio alta holešovice lifefood vegan firma slušná firma praha kam v praze

     Srdce hořící probodnuté

     Dále jsem si všimla, že na zpovědnici je vyřezávané probodnuté hořící srdce. Toto srdce má být pravděpodobně Ježíšovo srdce, které hoří láskou a je probodlé, protože byl zavražděn. Také to může být Mariino zlomené srdce. Symbol srdce byl velmi oblíbený ve středověku. Začalo to v raném středověku, kde se objevoval například v rytířské poezii.

Zpovědnice u svatého Tomáše, Praha

kostel svatého tomáše malá strana  studio alta holešovice lifefood vegan firma slušná firma praha kam v praze

     Studio ALTA

     Tam jsme šli na pokec. Mohlo se tam pít pivo, byly tam děti a jejich rodiče a dokonce i babička s dědou, protože tam měli oslavu. Tam, kde je klub, se to jmenuje Obývák. Je to celkem velká hala, něco jako bývalá truhlářská dílna. V patře je místo pro veřejnou kancelář, pod ní místo pro batolata, kolem sezení, bydlí tam kočky, prodávají kulturní magazín na obálce s Frankem Zappou, zdravý jídlo a tak. Probíhají tam výstavy, taneční a divadelní vystoupení, diskuze, řečnění a další akce. ALTA funguje díky grantu 1 000 000 kč od Ministerstva kultury.

kostel svatého tomáše malá strana  studio alta holešovice lifefood vegan firma slušná firma praha kam v praze

     Lifefood

     Také již týden pracuji v této firmě. Je to zatím nejlepší místo, kde jsem kdy pracovala. Vyrábíme syrové veganské jídlo: kakao-datlové tyčinky s příměsmi, lněné krekry a cukrovinky na různé způsoby, čokolády, sirupy, kakaové máslo, raw nutellu alias čokoládový sen a další. Také prodáváme nezpracované oříšky, semínka, sušené ovoce a další jídlo.

     Už jsem ochutnala třeba rawmeo, což je oříško-datlová kulička – něco jako Rawmeo datlo-oříšková kulička z lifefoodrafaelo. Byl to ta nejčistší přírodní delikatesa … sladká jako med či jako ambrózie!

     Pak jsem zkusila několik druhů tyčinek, které se jmenují Lifebar. Jsou také lahodné a sladké a také velmi syté. Jedna dodá energii a najedenost na pár hodin. Snědla jsem jich asi 7 najednou, což jsem neměla dělat. Byla jsem zahlcena živinami a bylo mi trochu těžko, ale druhý den mi bylo dobře.Lifebar datlo-oříškové tyčinky a crawnchies z lifefood

     Pak jsem měla krekry, z nichž nejlepší byly rozmarýnové a zelné. Ty rozmarýnové chutnaly trochu jako rybičková pomazánka!

 

Raw čokolády, rawmeo a krekry z lifefoodOřechy, semínka a sušené ovoce z lifefood

Měli jste už též něco z Lifefood?

Další články z rubriky: