První týden v Praze: kulturní aktivita a práce v továrně na syrové veganské delikatesy

lifefood rawmeo / veganství / miluna

     Jsem již týden v Praze. Zatím jsem stihla navštívit jeden kostel a jeden klub.


miluna wookie morrowindová veganské delikatesy lifefood studio alta kostel svatého tomáše na malé straně veganské recepty veganství  co v praze akce

     Bohoslužba v kostele

     Kostel svatého Tomáše na Malé straně – blízko skvostnějšího kostela svatéhoStrop kostela svatého Tomáše v Praze Mikuláše. Na bohoslužbu jsme se řádně naladili. Uvnitř probíhala sobotní večerní mše v angličtině. Bylo tam asi 12 oltářů. Na tom nejblíže u mě byla postava držící umně vyrobené klíče. To mohl být apoštol Petr, jeden z nejvěrnějších následovníků Kristových. Ježíš totiž hned při první návštěvě uzdravil Petrovu tchyni.

     Srdce hořící probodnuté

     Dále jsem si všimla, že na zpovědnici je vyřezávané probodnuté hořící srdce. Toto srdce má být pravděpodobně Ježíšovo srdce, které hoří láskou a je probodlé, protože byl zavražděn. Také to může být Mariino zlomené srdce. Symbol srdce byl velmi oblíbený ve středověku. Začalo to v raném středověku, kde se objevoval například v rytířské poezii.

Zpovědnice u svatého Tomáše, Praha

 

     Studio ALTA

     Tam jsme šli na pokec. Mohlo se tam pít pivo, byly tam děti a jejich rodiče a dokonce i babička s dědou, protože tam měli oslavu. Tam, kde je klub, se to jmenuje Obývák. Je to celkem velká hala, něco jako bývalá truhlářská dílna. V patře je místo pro veřejnou kancelář, pod ní místo pro batolata, kolem sezení, bydlí tam kočky, prodávají kulturní magazín na obálce s Frankem Zappou, zdravý jídlo a tak. Probíhají tam výstavy, taneční a divadelní vystoupení, diskuze, řečnění a další akce. ALTA funguje díky grantu 1 000 000 kč od Ministerstva kultury.

 

     Lifefood

     Také již týden pracuji v této firmě. Je to zatím nejlepší místo, kde jsem kdy pracovala. Vyrábíme syrové veganské jídlo: kakao-datlové tyčinky s příměsmi, lněné krekry a cukrovinky na různé způsoby, čokolády, sirupy, kakaové máslo, raw nutellu alias čokoládový sen a další. Také prodáváme nezpracované oříšky, semínka, sušené ovoce a další jídlo.

     Už jsem ochutnala třeba rawmeo, což je oříško-datlová kulička – něco jako Rawmeo datlo-oříšková kulička z lifefoodrafaelo. Byl to ta nejčistší přírodní delikatesa … sladká jako med či jako ambrózie!

     Pak jsem zkusila několik druhů tyčinek, které se jmenují Lifebar. Jsou také lahodné a sladké a také velmi syté. Jedna dodá energii a najedenost na pár hodin. Snědla jsem jich asi 7 najednou, což jsem neměla dělat. Byla jsem zahlcena živinami a bylo mi trochu těžko, ale druhý den mi bylo dobře.Lifebar datlo-oříškové tyčinky a crawnchies z lifefood

     Pak jsem měla krekry, z nichž nejlepší byly rozmarýnové a zelné. Ty rozmarýnové chutnaly trochu jako rybičková pomazánka!

 

Raw čokolády, rawmeo a krekry z lifefoodOřechy, semínka a sušené ovoce z lifefood

Měli jste už též něco z Lifefood?

Další články z rubriky: