Dojmy z poslední doby: Fallout, válka na Ukrajině a propaganda na sociálních sítích

Ráda bych se podělila o své dojmy nad událostmi posledního měsíce.

 

Fallout 3 (česky „radioaktivní spad“, nepřekládá se)

Nedávno jsem dohrála jednu z nejlepších PC her, co jsem kdy poznala – Fallout 3. Děj se odehrává v postapokalyptické budoucnosti 200 let po jaderné válce, lokalita: Washington DC a blízké okolí. Lidé teprve vylézají z krytů. Ti, kteří nebyli schovaní, jsou poznamenaní radiací. Dříve hustě osídlená místa jsou opuštěná, zničená a spálená. I voda je ozářená a musí se složitě čistit.

 

Fallout 3 – Washingtonův monument

 

Fallout 3 – interiér nějaké boudy

 

Fallout 3 – okolí Washingtonu DC

 

V době vyvrcholení války kolem roku 2077 měly Spojené státy ve hře stejnou kulturu, jakou měly reálně v 50. letech 20. století. Takže na roztrhaných silnicích a dálnicích stojí 200 let stará ohořelá auta z 50. let, v ruinách domů se válí dobové hračky, nábytek, lidi nosí staromódní účesy. A z rádia, konkrétně ze stanice Galaxy News Radio, hraje americký swing. Jsou to pěkný písničky. Poslouchám je třeba cestou do práce nebo když někam jdu, a představuju si, že se za našeho života třeba taky rozpoutá válka a spousta lidí, co se mnou jede trolejbusem, včetně mě, shoří při výbuchu. Jsou to jistě divné představy, ale vyvolává je ta hudba.

 

  • Písnička z roku 1954. I’m tickled pink – Jack Shaindlin. (A při tom chodíte pustinou, snažíte se přežít, pomáháte nebo škodíte ostatním neboli plníte questy…)

 

 

Fallout: New Vegas

Teď momentálně hraju další Fallout: New Vegas. Dala jsem mu na databázi her taky 100 %, ale Fallout 3 je podle mě o trošku lepší díky atmosféře, hudbě a ruinám velkoměsta. New Vegas se totiž odehrává mezi Kalifornií a Nevadou, kde je Mohavská poušť, takže tam skoro ani není, co bombama zničit.

 

Fallout: New Vegas
Fallout: New Vegas. V každé hře chci mít vždy co nejlepší reputaci.

 

fallout new vegas zion
Fallout: New Vegas, údolí Zion

 

fallout new vegas gomorah
Fallout: New Vegas

 

fallout new vegas hard work is happy work
Fallout: New Vegas

 

fallout new vegas board
Fallout: New Vegas, nástěnka v práci

 

A jak mám takhle mozek plný postapo budoucnosti, zničené země, všudypřítomné radiace, tak Putin začne válku s Ukrajinou a vyhrožuje použitím jaderných zbraní. Řekla bych tedy (s nadsázkou), že díky Falloutu jsem na tuto možnost již psychicky připravená. 

 

Válka Ukrajina – Rusko

Co se týče tohoto konfliktu, tak jsem na straně Ukrajiny. Informace získávám z ČT24, podcastů Českého rozhlasu, Deníku N či Wikipedie.
O informacích z „druhého tábora“ vím. Sleduju FB stránku Manipulátoři.cz, kde se rozkrývají falešné zprávy.

Další články z rubriky:

0 0 votes
Hodnocení článku
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments