Dying Fetus, Disentomb a Beyond Creation v Nové Chmelnici

disentomb / dying fetus / beyond creation / nová chmelnice praha / miluna

     Navštívila jsem další death metalový koncert, protože hrála Láďovo oblíbená kapela Dying fetus – Umírající plod. Už se mi to začíná dostávat pod kůži.

death metal praha miluna milunavenca.cz reportáž z koncertu deathmetalového hudba obohatit playlist umění veganské recepty příroda

 

     Rock klub Nová Chmelnice, Žižkov. Hráli Beyond Creation (progresivní – technický death metal, Kanada), Disentomb (brutální death metal, Austrálie) a Dying Fetus (brutální death metal – grindcore, USA).

     Nejvíc se mi líbili Disentomb (v překladu exhumace). Před pódiem bylo mnoho lidí a nebyla šance ani chuť se tam nacpat. Všimla jsem si však, že je pódium ze strany zakryto černou oponou. Stačilo jen odkrýt jednu její část a měla jsem hned zblízka výhled na celou skupinu i na lidi v kotli. Zpěvák hodně používal gestikulaci, protože na nic nehrál. Vypadal skoro jako kazatel nebo řečník. Lidi se poddávali mrákotnému šílenství, skákali a třásli hlavama. Jedna žena se pokoušela i o tanec.

koncerty death metal praha hardcore metal miluna-venca.cz

     Jak se vůbec tancuje na death metal? dying fetus

     Taky bych tančila. Konečně jsem totiž po svém The twilight forcepochopila a přijala tuto hudbu. Podobně jsem to měla s žánrem tekkno a psytrance, které se mi zprvu nelíbily, ale snažila jsem se o opak. O tekkno zkušenosti ZDE. Při tomto death metalu jsem si představovala, že jsem na párty zla u Sarumanovy věže. Že kapela, diváci i já jsme všichni skřeti, skuruti, zlobři či nazgúlové a druhý den budeme táhnout třeba na Helmův žleb. Tančila bych tedy velmi nevázaně a zběsile třeba jako skřetí dělnice nebo rozvážně jako temný čaroděj. 😀

  • Mimochodem viděla jsem lidi tančit na jiném death metalovém koncertu. Video ZDE.
death metal cz praha koncerty hudební akce disentomb dying fetus nová chmelnice beyond creation

     Má ideální představa death metalového koncertu dying fetus

     Chmelnice je, co se týče prostoru a zařízení, the band of orcspřijatelný klub, avšak daleko více by se mi líbilo, kdyby koncert probíhal někde v noci u lesa, podobně jako to bývá na technopárty. Stromy by zajistily lepší akustiku a potemnělá příroda dotvořila tu příhodnou atmosféru. To by bylo skvělé. Doufám, že to někdy zažiju. 

death metal cz praha koncerty hudební akce disentomb dying fetus nová chmelnice beyond creation
  • Představu o mé venkovní fantasy death metal párty celkem vystihla tato skupina:

death metal cz praha koncerty hudební akce disentomb dying fetus nová chmelnice beyond creation

Další články z rubriky: