Dying Fetus, Disentomb a Beyond Creation v Nové Chmelnici

disentomb / dying fetus / beyond creation / nová chmelnice praha / miluna

     Navštívila jsem další death metalový koncert, protože hrála Láďovo oblíbená kapela Dying fetus – Umírající plod. Už se mi to začíná dostávat pod kůži.

death metal praha miluna milunavenca.cz reportáž z koncertu deathmetalového hudba obohatit playlist umění veganské recepty příroda


 

     Rock klub Nová Chmelnice, Žižkov. Hráli Beyond Creation (progresivní – technický death metal, Kanada), Disentomb (brutální death metal, Austrálie) a Dying Fetus (brutální death metal – grindcore, USA).

     Nejvíc se mi líbili Disentomb (v překladu exhumace). Před pódiem bylo mnoho lidí a nebyla šance ani chuť se tam nacpat. Všimla jsem si však, že je pódium ze strany zakryto černou oponou. Stačilo jen odkrýt jednu její část a měla jsem hned zblízka výhled na celou skupinu i na lidi v kotli. Zpěvák hodně používal gestikulaci, protože na nic nehrál. Vypadal skoro jako kazatel nebo řečník. Lidi se poddávali mrákotnému šílenství, skákali a třásli hlavama. Jedna žena se pokoušela i o tanec.

 

     Jak se vůbec tancuje na death metal? dying fetus

     Taky bych tančila. Konečně jsem totiž po svém The twilight forcepochopila a přijala tuto hudbu. Podobně jsem to měla s žánrem tekkno a psytrance, které se mi zprvu nelíbily, ale snažila jsem se o opak. O tekkno zkušenosti ZDE. Při tomto death metalu jsem si představovala, že jsem na párty zla u Sarumanovy věže. Že kapela, diváci i já jsme všichni skřeti, skuruti, zlobři či nazgúlové a druhý den budeme táhnout třeba na Helmův žleb. Tančila bych tedy velmi nevázaně a zběsile třeba jako skřetí dělnice nebo rozvážně jako temný čaroděj. 😀

  • Mimochodem viděla jsem lidi tančit na jiném death metalovém koncertu. Video ZDE.

 

     Má ideální představa death metalového koncertu dying fetus

     Chmelnice je, co se týče prostoru a zařízení, the band of orcspřijatelný klub, avšak daleko více by se mi líbilo, kdyby koncert probíhal někde v noci u lesa, podobně jako to bývá na technopárty. Stromy by zajistily lepší akustiku a potemnělá příroda dotvořila tu příhodnou atmosféru. To by bylo skvělé. Doufám, že to někdy zažiju. 

  • Představu o mé venkovní fantasy death metal párty celkem vystihla tato skupina:

Další články z rubriky: