Oběd v Café Imperial Zdeňka Pohlreicha

café imperial recenze vegan veganske kari se zeleninou praha

Vyrazili jsme se strejdou Petrem na oběd do restaurace Café Imperial v Praze, kterou vede Zdeněk Pohlreich. Podle Wikipedie je spolumajitel a šéfkuchař. Café Imperial recenze vegan

Na stránkách restaurace jsme provedli rezervaci.
Když jsme přišli, personál nám vzal bundy a odnesl je na hlídaný věšák.

 

Objednávka

Petr si objednal „smažený telecí řízek s bramborovou kaší“ a já „veganské kari se zeleninou a zelenou čočkou“. Nebyla jsem si jistá, jestli se to jí s přílohou nebo bez, tak jsem si pro jistotu objednala jako přílohu „denní nabídku zeleniny“.

 

café imperial smažený telecí řízek s braborovou kaší
Smažený telecí řízek na lístku

 

Veganské kari na lístku

 

Petrovo jídlo

Spolu s pitím nám číšníci přinesli předkrm zdarma: 4 krajíce chleba, který v restauraci sami pečou i samostatně prodávají. Mají normální a celozrnný. K tomu trochu bůčkové pomazánky, olivový olej a balsamikový ocet. Pomazánka byla podle Petra výborná. Kombinaci olivový olej + balsamiko měl poprvé v životě a taky mu chutnala.

Asi za 35 minut nám přinesli jídlo. Petrův telecí řízek byl prý tužší, ale jinak dobrý. Zkusila jsem ho taky uříznout, no a je to takový tenký a tužší plátek masa. Trochu ztuha to šlo, no. Nevím, jestli to tak má být normálně.

 

café imperial teleci rizek s bramborovou kasi
Zleva: chleba, bůčková pomazánka, bramborová kaše, pivo, telecí řízky

 

Moje jídlo

Veganské kari určitě má být servírováno bez přílohy tak, jak je na lístku. Ta zelenina, co jsem si k němu objednala, byla nadbytečná. Kari omáčka chutnala jako tzv. kari typu madras – rajčatová chuť, kari, sladká, trochu pálivá. Madras kari máme doma z obchodu profikoreni.cz, tak vím.

Typy kari z obchodu profikoreni.cz

 

Ta omáčka byla taková celkem olejnatá, jinak to ale bylo dobré. Ale na kari od Indů (Nepálců a Pákistánců) z restaurací Taj Mahal asi nemá.

Příloha „denní nabídka zeleniny“ je dušená zelenina, pokapaná olivovým olejem.

 

café imperial recenze vegan veganske kari se zeleninou praha (2)
Veganské kari se zeleninou a zelenou čočkou, zvlášť příloha zelenina dle denní nabídky. Ta koule byla buď z čočky nebo z cizrny.

 

Prostory jsou moc pěkné

Jde o pozdně secesní styl s prvky kubismu.

 

café imperial praha (2)
Budova původně kavárny a hotelu Imperial, dostavená v roce 1914. Za první a druhé republiky podnik navštěvovali pražští umělci a významné osobnosti. Během druhé světové války tvořili klientelu převážně němečtí důstojníci. Za socialismu budovu užívalo Revoluční odborové hnutí jako Dům rekreace (hlavně pro zahraniční hosty). Po revoluci sloužil vybydlený hotel jako levná ubytovna. A mezi lety 2001-2005 prošla budova rozsáhlou rekonstrukcí, jejíž výsledek můžeme dnes obdivovat.

 

café imperial praha (2)
Interiér restaurace: obložení z kachlů ve stylu italské renesanční majoliky, repliky původních lustrů zasazených do stropní mozaiky. Kachle vyrobila továrna na keramické zboží (později Rako v Rakovníku. Zdroj.

 

Výzdoba interiéru odkazuje na dobové události – národní nadšení (politcké završení národního obrození – vznik republiky), zájem o slovanskou historii, víra v rostoucí blahobyt společnosti díky technickým objevům, rozvoj egyptologie a objevování nových vykopávek v Eyptě, Řecku a Mezopotámii. A během první světové války byla Praha připojena na trasu Orient expresu, železničního spojení s luxusními lůžkovými vlaky, propojujícího Londýn, Paříž a Berlín s Istanbulem.

 

café imperial praha hotel imperial (2)
Vstup k hotelové recepci, reliéfy slovanských mužů v tógách se lvy

 

café imperial praha hotel imperial (2)
Slovanské ženy v tógách

 

café imperial praha hotel imperial (3)
Vstupní hala, nad dveřmi do restaurace iniciály tehdejšího majitele Jana Koláře

 

café imperial toalety praha
Záchody nebyly ze zlata, nebo alespoň ne ty, na kterých jsem byla já. (Viděla jsem totiž fotku asi z jiných toalet, kde byly zlaté kohoutky ve tvaru labutích krků.)

 

café imperial praha deserty (2)
U vstupu do restaurace: nabídka dezertů

 

café imperial praha deserty (2)
Další dezerty

 

Zdeňka Pohlreicha jsme zahlédli jak přichází z venku, s úsměvem prochází restaurací a jde do kuchyně. 

café imperial recenze vegan veganská jídla praha veganské jídlo café imperial recenze

Další články z rubriky:

0 0 votes
Hodnocení článku
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments