Velká pardubická

velka pardubicka

     Přečetla jsem mnoho knih od Charlese Bukowského. Psal vesměs o tom, jak se má, jak pije alkohol, baví se s lidmi a chodí sázet na koňské dostihy. Chtěla jsem si tedy také vyzkoušet sázení a koupila si lístek na Velkou pardubickou (na stání za 200 kč).


velká pardubická velká pardubická miluna recenze gonzo reportáž

     11. října 2015. Ten den bylo asi 9°C a docela jsme podcenili oblečení. Hejtman tam při slavnostním zahájení řekl: „Neexistuje špatné počasí ale špatné oblečení.“ Amen.

     Před vstupem demonstrovali ochránci zvířat. Letáčky rozdával člověk z Martin z TV cyklu Kmeny, kapitola Rainbow. Říkal, že všichni demonstrující jsou vegani a dal mi letáček hnutí 269. (269 je identifikační číslo telete zachráněného z izraelské farmy a podle něj se jmenuje i toto hnutí veganů bojujících za osvobození zvířat.)

demonstranti 269 / velká pardubická

     U vstupu prodávali program za 120 kč. Nekoupila jsem si ho. Kdybych to udělala, tak bych se asi dozvěděla jak se sází a jak vše probíhá. Dozvěděla jsem se to tedy metodou pokus omyl.

     Failure – anglicky nezdar, fiasko

     Celkem probíhalo osm dostihůNevěděli jsme, že před dostihem se sázka na Orixe / velká pardubickásoutěžící koně ukazují v malém amfiteátru vedle závodiště, kde si je mají sázející prohlédnout a tipnout si, zda je kůň v dobré kondici a vyhraje. Takže jsme vsadili na nejsympatičtější jméno. Petr vsadil, že druhý dostih (závod klisen) vyhraje Bugaboo (vsadil 105 kč). Myslím, že dojela poslední.

     Já jsem si vsadila až na poslední dostih na koně Orix, a to nejnižší možnou částku 50 kč. 😀 Nemůžu nikde najít výsledky, ale myslím, že buď nedojel, anebo dorazil jako poslední.

     Co mě zaujalo velká pardubická

     V areálu nabízeli různí stánkaři své zboží. Nejzajímavější byl stánek s čokoládovým nářadím. Některé kusy vypadaly opravdu k nerozeznání od zrezivělého železa.

čokoládové nářadí

     Bylo tam, soudě podle oblečení,  mnoho bohatých lidí. Ženy nosily roztodivné klobouky a probíhala dokonce soutěž o nejhezčí klobouk.
Nejlepší místo na tribuně stálo myslím kolem 5000 kč.

     Po závodě jsem si ještě na nádraží koupila Pardubický perník. Pardubický perníkČtyři malé perníčky, každý cca za 20 kč. Nechám si je jen na ozdobu, protože ve složení jsou barviva nepříznivě ovlivňující pozornost.


Pardubický perník

 

     Zhodnocení výletu: velká pardubická

     Mám zážitek, vsadila jsem si, ale už bych nikdy nejela. Překážky na Velké pardubické jsou příliš obtížné a záludné, poraní se při tom spousta koní a mnoho i smrtelně. Existují i lepší koňské akce.

 

Velká pardubická velká pardubická velká pardubická

Další články z rubriky: