Velká pardubická 2015

velka pardubicka

Přečetla jsem mnoho knih od Charlese Bukowského. Psal vesměs o tom, jak pije alkohol, baví se s lidmi a chodí sázet na koňské dostihy. Chtěla jsem si tedy také vyzkoušet sázení a koupila si lístek na Velkou pardubickou (na stání za 200 Kč).


velká pardubická velká pardubická miluna recenze gonzo reportáž

11. října 2015. Ten den bylo asi 9°C a docela jsme podcenili oblečení. Hejtman při slavnostním zahájení řekl: „Neexistuje špatné počasí ale špatné oblečení.“

Před vstupem demonstrovali ochránci zvířat. Letáčky rozdával Martin z TV cyklu Kmeny, kapitola Rainbow. Říkal, že všichni demonstrující jsou vegani a dal mi letáček kampaně 269. (269 je identifikační číslo telete zachráněného z izraelské farmy a podle něj se jmenuje i toto hnutí veganů bojujících za osvobození zvířat.)


demonstranti 269 / velká pardubická

 

Failure – anglicky nezdar, fiasko

U vstupu prodávali program za 120 Kč. Nekoupila jsem si ho. Kdybych to udělala, tak bychom se asi dozvěděli jak se sází a jak vše probíhá. Dozvěděli jsme se to tedy metodou pokus omyl.

Celkem probíhalo osm dostihů. Nevěděli jsme, že před dostihem se soutěžící koně ukazují v malém amfiteátru vedle závodiště, kde si je mají sázející prohlédnout a tipnout si, zda je kůň v dobré kondici a vyhraje. Takže jsme vsadili na nejsympatičtější jméno. Petr vsadil, že druhý dostih (závod klisen) vyhraje Bugaboo (vsadil 105 Kč). Myslím, že dojela poslední.

 

sázka na Orixe / velká pardubická

 

Já jsem si vsadila až na poslední dostih na koně Orix, a to nejnižší možnou částku 50 Kč. Nemůžu nikde najít výsledky, ale myslím, že buď nedojel, anebo dorazil jako poslední.

 

Zajímavosti: velká pardubická

Bylo tam, soudě podle oblečení, mnoho bohatých lidí. Ženy nosily roztodivné klobouky a probíhala dokonce soutěž o nejhezčí klobouk.

Nejlepší místo na tribuně stálo myslím kolem 5000 Kč.

 

Zhodnocení výletu: velká pardubická

Mám zážitek, vsadila jsem si, ale už bych nikdy nejela. Překážky na Velké pardubické jsou příliš obtížné a záludné, poraní se při tom spousta koní a mnoho i smrtelně. Mám velký soucit se zvířaty a úctu k přírodě. Takže 269.

 

Další články z rubriky:

0 0 votes
Hodnocení článku
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments