Dojmy ze seriálů Pozlacený věk, Pam & Tommy a studie filmů s Pamelou Anderson + anketa

Seriál Pam & Tommy, Pozlacený věk, Barb wire, Naked souls

     Recenze dvou skvělých seriálů a několika filmů s Pamelou Anderson. Pokud znáte Pamely hereckou kariéru, hlasujte v anketě. 🙂


. Pam & Tommy

     Nedávno jsem dokoukala osmidílný seriál Pam & Tommy. Je o vztahu Pamely Anderson, bubeníka z Mötley Crüe Tommyho Lee a hodně nepříjemné věci, která se jim stala.

     Herečka Lily James ztvárnila Pamelu skvěle. Zapracovala na své postavě, měla falešné prsa, vlasy i čelo. Seriál stojí za to, na ČSFD má 79 % a já jsem ho hodnotila 4-5 hvězdičkami.

pam and tommy
Pam & Tommy

     Četla jsem, že Pamela a Tommy nejsou vůbec rádi, že se o nich točí seriál, protože upozorňuje na tu nepříjemnost, kterou chtějí celý život spíš tutlat. Já bych třeba bez toho seriálu o té věci vůbec nevěděla, takže tvůrci možná udělali Pamele a Tommymu medvědí službu – sice vysvětlili okolnosti a čím si procházeli, ale zároveň ji znovu medializovali. No nebudu vás napínat, stejně je to všude napsané 😀 . Pamele a Tommymu vykradli sejf, ve kterém měli kazetu, na které bylo jejich domácí porno. Chudák Pamela. Je to prostě jen milující domácí sex, ale nechceš, aby to viděl celý svět.

     V seriálu to pak vypadá, jako by to video Pamele zničilo kariéru. Ona se ale i předtím fotila i točila nahá pro Playboy (bez roztažených nohou). A filmy, ve kterých potom hrála, podle mě stejně nejsou moc dobré.

 

     Abych si udělala obrázek o Pamely hereckých schopnostech, shlédla jsem:

  • Dračí květ (1993)- béčkový thriller o zabijácké prostitutce. Pamela je tam nahá.
  • Experiment (neboli Naked Souls, 1995) – béčkové sci-fi lomeno eroťák. Pamela tam má na běžný film hodně odvážné milostné scény.
  • Barb Wire (1996) – céčkové post-apo. Pamela tam hraje herecky plochou postavu šéfky drsňačky, je tam nahá a provádí striptýz nahoře bez.
  • Pilotní díl sitcomu Stacked (2005) – Pamela hraje hloupou blondýnu, která se stane prodavačkou v knihkupectví. Průměrné.
Experiment, naked souls
Experiment

     Zhodnocení:

     Je tedy Pamela dobrá herečka nebo není? Těžko říct. Dostávala role s plochými charaktery, ve kterých se nemohla herecky projevit, s hlavním cílem ukázat prsa? Nebo nedostávala jiné role, protože režiséři poznali, že hraje špatně? V pobřežní hlídce třeba nehrála zas tak špatně, ale byla to opět plochá postava a moc prostor ke hraní tam neměla…

 

12
Je podle vás Pamela Anderson dobrá herečka?

 

     Pozlacený věk 

     Pak jsem ještě dokoukala první sérii Gilded Age (Pozlacený věk, 2022). Je to tzv. kostýmové drama o New Yorské smetánce kolem roku 1882.
.  Pozlacený věk je podobný Panství Downton. Oba seriály vytvořil stejný člověk, scénárista Julian Fellowes. Pozlacený věk má na ČSFD 77 %, Panství Downton 87 %. Na Věku je podle mě špatné, že postavy mluví strašně rychle a sofistikovaně. Takhle snad ve skutečném životě nikdo nemluví. V Panství mluví postavy mnohem pomaleji. Na Věku je dobrá výprava, natáčení muselo stát strašně moc peněz. V každém dílu mají hlavní herečky třeba minimálně troje honosné šaty, bydlí v luxusních domech, mají početné služebnictvo, muži jsou majitelé železnic, bank apod., jejich ženy pořádají plesy, luncheony, kávičky, dobročinné akce…

     Hraje tam dcera Meryl Streepové (Louisa Jacobson), Miranda ze Sexu ve městě (Cynthia Nixon) nebo máma Leonarda z Teorie velkého třesku (Christine Baranski).

Gilded age / Pozlacený věk
Gilded age / Pozlacený věk

     Na ČSFD jsem Pozlacený věk hodnotila 4–5 hvězdičkami a těším se na další sérii.
Abych si udělala obrázek, začala jsem se dívat i na Panství Downton. Momentálně jsem ve čtvrté sérii a souhlasím s ČSFD, že je to lepší než Pozlacený věk. Panství je bezkonkurenční a dávám 5 hvězdiček. 😀

Další články z rubriky: