Žižkovský kluby: Kam chodí bigbíťáci a příznivci Hard&Heavy – Fatal Music Club

fatal music club / žižkov / cool-inch / miluna

Fatal Music Club, Rokycanova 29, Praha
7. dubna 2018
20:00 – 0:53

     Štamgast u baru – zarostlý vlasáč středního věku, světlá džínová bunda a kalhoty stejné tkaniny. Prostorná hospoda, dřevěné obložení, nálepková výzdoba, v rádiu rockový, punkový nebo metalový písničky. Vodu z kohoutku do půllitru mi barman chtěl dát zadarmo, ale já jsem trvala na dvaceti korunách. Nechtěl si je vzít, tak jsem je nechala na pultu a utekla do sklepa, kde je pódium, kotel, posezení a druhý bar.

     Ten večer probíhal koncert pěti kapel u příležitosti něčích narozenin. Byli tam kapelníci, jejich manželky a přátelé. A také další nespříznění lidé, jako třeba my. Vstup zdarma.

miluna milunavenca.cz heavy metal rock metal bigbeat umění hudební reportáž

Účinkující Fatal Music Club

  • Cool-inch Fatal Music Club

     Kapely byly skvělý. První kapela, pražští Cool-inch (heavy-punk) hráli něco ve stylu Tří sester nebo Sklap. Měli vtipné texty, šoumenskýho frontmena a instrumentální stránka taky nebyla špatná.

žižkov praha kluby kulturní akce metal kam v praze
cool-inch / fatal music club praha
Cool-inch
žižkov praha kluby kulturní akce metal kam v praze
  • Seven of Nine Fatal Music Club

     Druhá kapela ze Sokolova se jmenovala Sedmá z Devíti (Seven of Nine). Žánr podle bandzone akustický folk, ale zněli i metalově. Depresivní ale hezké. Super název. Zpěvačka.

žižkov praha kluby kulturní akce metal kam v praze
  • Never left behind Fatal Music Club

     Třetí kapela Never left behind ze Štětí to roztočila. Metal-nu-metal. Měli dlouhodredatého zpěváka a zpěvačku s kšiltovkou dozadu. Zněli třeba jako Korn křížený s Limb Bizkit.

     Všichni se při výkonu hodně krčili a kytarista s basákem chvílemi hráli úplně u země. Před jednou skladbou také zpěvák pronesl úvod, že tato píseň je pro všechny milovníky tofu, salátů a bezmasých jídel. Následovala řežba. Zpěvák skočil do kotle a tam zpíval.

žižkov praha kluby kulturní akce metal kam v praze
  • Underside 

     Čtvrtá kapela Underside z Prahy, crossover-hardcore. Byli opravdu hardcoroví. Mollové nasrané texty a zpěvák s sebou mrskal, jako by v sobě měl zašpuntovanou zlobu za posledních deset let. Super herecký výkon.

žižkov praha kluby kulturní akce metal kam v praze
  • Hillside 

     A poslední kapela Hillside z Ústí nad Labem, metalcore-post hardcore. Asi nejmladší sestava, kluci z Ústí kolem dvaceti.

     Jsem taky z Ústí, ale nikdy jsem je neviděla. Asi nechodí do Vlastence.

     Kytarista a basák měli bezdrátové kytary, takže se mohli volně pohybovat. Kytarista se točil dokola a skočil dokonce do kotle. Po chvíli vyběhl směrem k baru, přitom celou dobu hrál, myslela jsem, že si třeba jde během hraní koupit něco k pití, ale on se akorát potřeboval dostat zátky nahoru na pódium, takže to musel obejít.

žižkov praha kluby kulturní akce metal kam v praze

Fatal je fakt super místo.

 

  • Další žižkovské kluby ZDE

Další články z rubriky: