Dojmy z uplynulého týdne: zápis na VŠ, veganské granule pro kočky, Dota 2 a křemelina

haslice - české středohoří - československý vlčák

     Ráda bych se podělila o své dojmy za poslední týden:

     Zápis na VŠ

     V téměř 32 letech jsem se znovu přihlásila na vysokou školu. Dala jsem výpověď v práci a budu nějaký čas na ÚP, abych měla čas na učení. Už mám bakaláře z biologie a teď jdu na bakaláře aplikované informatiky. Předesílám, že sama moc nevěřím, že to dám nebo že se vůbec dostanu do druhého ročníku, ale chci to prostě zkusit, když je to navíc zadarmo. Dřív to myslím nebylo, ale teď prý ať je člověku kolik chce let, pokud předchozí studium na státní VŠ řádně zakončil, má každé další studium opět zdarma.
     Takto bude vypadat první semestr aplikované informatiky. A budu chodit dálkově, takže výuka pro nás bude každou sobotu od rána do večera.

     (Aktualizace: školu jsem bohužel po půl roce opustila. Nebyla jsem schopná se dokopat k učení doma. Kéž bych byla mladší a mohla chodit prezenčně. 😀 )

 

ujep-aplikovana-informatika-zimni-semestr-prvni-rocnik
Aplikovaná informatika – předměty na první semestr

 

     Nové veganské granule pro kočky

     Před půlrokem jsem si vzala do péče dospělého kocoura Driftíka a jakožto vegan jsem ho začala krmit také co nejvíc to jde vegansky. Kupovala jsem granule Benevo, protože jsem četla, že jsou pro kočku nejvýživnější, ale minulý týden jsem koupila granule od jiné značky, a to od Ami Cat. A kocourovi chutnají tyto Ami Cat víc než Benevo. veganské granule pro kočky 

 

veganské-granule-pro-kočky-benevo-ami cat
Driftíkovo jídelní místo s granulemi Ami Cat a Benevo

 

     Kromě veganských granulí mu dávám ty kočičí konzervy, kde je jen 4 % ryb, a občas mu koupím s těžkým srdcem i tu Kitekat, kde je 33 % kuřecího. Ale budu se snažit vyvinout nějaké domácí veganské jídlo, které bude vhodné pro kočky a které vůbec bude jíst. Protože veganské konzervy jsou zatím velmi drahé – 100 Kč jedna malá. veganské granule pro kočky

     Jinak Driftíkovo veganství jsem konzultovala s veterinářem. Říkal, že pokud kočka vypadá dobře a chová se normálně, nemá s tím problém. A Driftík vypadá v pořádku – má konstantně 5 kg, v rámci svých možností si hraje a mazlí se… (no, jako moc ne, protože je z poloviny britská kočka), chodí ven, kde si vždy dá asi nějaký svůj okruh a do dvou hodin se vrátí. Bydlíme v přízemí paneláku a necháváme mu, když jsme doma, otevřené okno. Když víme, že nebudeme doma, nepustíme ho.

     Driftík zatím tedy s převážně rostlinou stravou nemá problém. Kdyby měl, budu to samozřejmě řešit. 🙂

 

     Dota 2

     Začala jsem po vzoru svého muže a několika přátel hrát počítačovou hru Dota 2. Už jsem si prošla všechny tutoriály a odehrála 7 zápasů (s lidmi, co jich mají nahraných 1000 a více). Jako většinou kvůli mě můj tým prohrál, ale to se dalo čekat.
     Včera večer jsme dali 3 hry po sobě a v noci jsem díky tomu měla Dota sen.

 

dota-2
Můj účet na Dotě

 

dota-2
Dota 2

 

     Křemelina

     Moje mamá a její okruh přátel začali užívat křemelinu neboli horninu z křemičitých schránek již mrtvých hnědých řas rozsivek. Prý je to po smíchání s vodou takové minerální bahno, které pročistí člověku i zvířatům střeva. Mamá a okruh prý měli první týden extrémně smradlavý trus – to prý jak se střevo očistilo od starých toxických nánosů.     

křemelina
Křemeliny od různých výrobců

 

     Má se užívat čajová lžička rozmíchaná ve vodě nalačno po dobu jednoho měsíce. V recenzích na internetu navíc lidé píšou, že jim po užívání zmizelo akné, jaterní skvrny, únava, beze změny jídelníčku zhubli 5 – 16 kg, plešatým začaly růst vlasy, vlasatí měli zdravější vlasy, hezčí nehty, kůži, zácpa pryč…
     Takže to také vyzkouším. Dnes jsem si ji objednala a jsem zvědavá.

 

A to je vše milí návštěvníci blogu. 🙂

Pokud byste chtěli komentovat, musíte být přihlášení na Facebooku. Jinak bohužel komentáře asi ani neuvidíte. Musím to opravit, ale zatím nevím jak a ještě jsem to pořádně neřešila.

Další články z rubriky: