Jak to chodí v Albertu – pracovní postřehy pokladního a doplňovače zboží

albert-práce-pokladní-zkušenosti-foto grisom.cz / miluna

 

     Pan X začal pracovat v Albertu. Tuto firmu si vybral záměrně, viděl totiž dokument Hranice práce od Saši Uhlové, která si práci v Albertu též vyzkoušela. Popsala, že zaměstnanci dostatečně dopředu neznají svoje směny, musí pracovat přesčas a někdy i více jak 12 hodin denně.

 


práce v albertu albert zkušenosti

     Práce pokladního a doplňovače zboží pokladní albert

     Zde jsou postřehy, které mi podal Pan X z malého Albertu na okraji Prahy. Na starosti má pokladnu a když nejsou fronty, tak doplňování zboží. Říkal, že v tomto Albertu je zažité dokončit svojí směnu zpravidla na pokladně a pak tržbu po své pracovní době ještě spočítat, což dá denně 20 – 30 minut času. Když na to upozornil svojí vedoucí, tak se mu vysmála s tím, že si má vzít za příklad jiná zaměstnání, kde to také není valné – třeba řidiče autobusů nebo horníky. Se svou stížností má prý jít za vedoucí pobočky. Šel tedy za ní a překvapivě pochodil. Od té doby odchází z pokladny v předstihu, aby ji stihl spočítat ještě v pracovní době a končil tak, jak má.

     Ostatní pracovníci na zaměstnanecké úrovni Pana X to však neudělali, i když tam pracují již nějakou dobu. Na Pana X žárlili a pokárali ho. Snažili se ho například přimět, aby na té pokladně byl až do konce a tak trochu se proti němu spikli… 

     Zpravidla každý den také Pan X musí čelit nátlaku vedoucích, kteří chtějí, aby po pracovní době ještě pomohl s nějakými aktuálními problémy. Párkrát to udělal s tím, že ho zas někdy pustí dřív. To se ale zatím nestalo.

práce pokladní v albertu supermarket albert zkušenosti

     Rozpis směn pokladní albert

     O tom, jak bude pracovat další týden, se dovídá obvykle v sobotu nebo v neděli. Pracuje někdy 48 hodin týdně, protože zaměstnavatel toho může využít. Je nedostatek zaměstnanců. Vznesl však požadavek pracovat jen 40 hodin týdně a mít alespoň jeden den volný o víkendu, jinak odejde. 

hypermarket albert práce recenze zkušenosti pokladní doplňování zboží

     To je vše.

     Bílá magie nakonec: Nechť je na tom Albert líp a chová se lépe ke svým zaměstnancům! 🙂 pokladní albert

 

Další články z rubriky: