O mně – základní informace o stvořitelce webu Miluna

miluna / miluna-venca.cz

     O mně:

miluna-venca.cz wookie morrowindová / miluna
Já, ráno po večírku s egyptskou tématikou

     Pro tento typ tvorby jsem si vytvořila jméno
Wookie Morrowindová, protože moje české jméno je příliš neznělé. Miluna

  • Wookieeové jsou ti chlupatí bipední psi z Hvězdných válek (Žvejkal), a Morrowind je třetí díl z fantasy PC hry Svitky starších (The Elder Scrolls).
  • Morrowind jsem nehrála, protože v době, kdy jsem ho objevila, byl už zastaralý. Hrála jsem čtvrtý díl – Oblivion. Velmi mě poznamenal.

     miluna-venca.cz miluna veganství veganka hudba literatura obrazy veganské recepty

  • Jsem ročník 89, říjen, znamení Váhy

 

     Vzdělání:

     Chodila jsem na Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně, obor Biologie. Moje studium se trochu protáhlo – právě třeba kvůli tomu Oblivionu (a mé lenosti). Teď už jsem konečně bakalář. Moje bakalářka o testosteronu a chování žen ZDE

     Studium biologie jsem moc neuplatnila. Získané vědomosti interpretuju akorát tak v článcích, které píšu sem nebo do jiných médií. Přesto této volby nelituju. Učební látka byla velmi zajímavá a pomohlo mi to dívat se na svět jako přírodovědec.

     Na střední jsem chodila na zdrávku, obor Zdravotnické lyceum. To bylo též super. Hodně literatury, biologie, dějepisu, počítačů a angličtiny; trocha estetiky, fyziky, chemie, matiky, klinické propedeutiky a němčiny. Prostě skvělé všeobecné vzdělání.

 

     Můj původ:

Petr Bultas Band
Petr Bultas Band a almanach Whiskey a Fazole

     Moji rodiče byli/jsou bigbeaťáci. Mamá pasivně, papá aktivně – hrál na baskytaru až do skonání, naposledy ve skupině Petr Bultas Band. Mamá má zase ráda westerny, pořídila si koně a všichni společně jsme jezdívali na setkávání koňáků, co mají rádi bigbeat. 

     Potom mám o něco starší sestru, která se živí jako fotografka.

Rodinné foto: máma, táta, sestra a já jsem pravděpodobně ve stádiu embryogeneze

     Pocházíme z Ústí nad Labem. Před válkou tu žila německá rodina naší babičky Hannelore, měli statek v Doběticích. Prababička si vzala za manžela Čecha, takže tu po válce mohla zůstat. Ostatní předkové do Ústí přišli osídlit vybydlené pohraničí porůznu z Československa.

 

     Zájmy:

     Hudba: Líbí se mi vše od Black Sabbath, první čtyři alba Led Zeppelin, něco od Jethro Tull, System of a Down, Nirvana a tak různě od každého něco (Metallica, Deep Purple, The Doors, Pink Floyd, Korn, Linkin Park, Mastodon, Jimmi Hendrix, hudba z roku 1920, psytrance, Blue Effect, Progres 2, Queen, Cypres Hill, Wu Tang Clan, Iron Maiden, středověká hudba, soundtrack z Pána Prstenů, z Hvězdných válek, psytrance, raggae dub …).

 

     Knihy:  Mám ráda klasické autory, knížky povinné školní četby a pak tak různě. Nemám zatím žádný oblíbený žánr. Stále objevuji. Mám účet na Československé bibliografické databázi.

     Občas poslouchám Stránky na dobrou noc na ČR Vltava nebo audioknihy z jejich mobilní aplikace Radiotéka.

 

     Filmy: Mám raději ty starší (z 80. – 90. let), ale z novějších se mi líbí třeba Pán Prstenů. Dále filmy o Vetřelcích (1, 2 a 4), Terminátor 1 – 3, téměř všechny režie Miloše Formana a Paula Verhoevena. 

     Seriály: Star Trek, Perníkový táta, Mafie v Atlantic city, Better Call Saul, Narcos, Simpsonovi série 1 – 18 … Na seznam mých hodnocení a komentářů se můžete podívat zde na ČSFD.cz.

     Z televizí mám nejradši ČT2, koukám třeba na cestopisy, dokumenty a pořady o folklóru. 

     Umění: Ráda maluju obrazy. Naposledy jsem namalovala tento lesní výjev. Říkám tomu „Uctívání mrtvých předků pohřbených na mýtině.“ Akryl na šepsovaném plátně, 50 x 60 cm. Perspektiva není úplně dokonalá, ale učím se. 😀

 

Uctívání mrtvých předků / obraz / 50x60cm / akryl na šepsovaném plátně / marjoriel / miluna

 

     Proč Miluna?

     Miluna byla moje prateta, u které jsem trávila dětství. Také jsem tak pojmenovala svojí kočku a mám ráda i trilogii Slunce seno, kde je lstivá Miluna, toužící po Vencovi. 

     Líbí se mi prostý lidový charakter toho názvu. Má demonstrovat zálibu v přírodě, v lidových tradicích, v kvalitních výstřednostech a filozofii Dobra. 😀

wookie morrowindová váhy whiskey a fazole miluna miluna-venca.cz čsfd.cz black sabbath paul verhoeven petr bultas band big beat biologie antropologie ujep morrowind oblivion the elder scrolls hvězdné války wookiee

Další články z rubriky: