O mně – základní informace o stvořitelce webu Miluna

miluna / miluna-venca.cz

     O mně:

miluna-venca.cz wookie morrowindová / miluna
Já, ráno po večírku s egyptskou tématikou

     Pro tento typ tvorby jsem si vytvořila jméno
Wookie Morrowindová, protože moje české jméno je příliš neznělé. Miluna

  • Wookieeové jsou ti chlupatí bipední psi z Hvězdných válek (Žvejkal), a Morrowind je třetí díl z fantasy počítačové hry na hrdiny (RolePlayGame) Svitky starších (The Elder Scrolls).
  • Morrowind jsem nehrála, protože v době, kdy jsem ho objevila, byl už zastaralý. Hrála jsem čtvrtý díl – Oblivion. Velmi mě poznamenal.

     miluna-venca.cz miluna veganství veganka hudba literatura obrazy veganské recepty

  • Jsem ročník 89, říjen, znamení Váhy

 

stellarium, váhy, miluna-venca.cz / miluna
Simulátor hvězdné oblohy Stellarium: souhvězdí Štíra, Vah a Panny

 

     Vzdělání:

     Chodila jsem na Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně, obor Biologie. Moje studium se trochu protáhlo – právě třeba kvůli tomu Oblivionu (a mé lenosti). Teď už jsem konečně bakalář. Moje bakalářka o testosteronu a chování žen ZDE

     Studium biologie jsem moc neuplatnila. Získané vědomosti interpretuju akorát tak v článcích, které píšu sem nebo do jiných médií. Přesto této volby nelituju. Učební látka byla velmi zajímavá a pomohlo mi to dívat se na svět jako přírodovědec.

     Na střední jsem chodila na zdrávku, obor Zdravotnické lyceum. To bylo též super. Hodně literatury, biologie, dějepisu, počítačů a angličtiny; trocha estetiky, fyziky, chemie, matiky, klinické propedeutiky a němčiny. Prostě skvělé všeobecné vzdělání. Mohla bych klidně zkusit štěstí v AZ kvízu.

 

     Můj původ:

Petr Bultas Band
Petr Bultas Band a almanach Whiskey a Fazole

     Moji rodiče byli/jsou bigbeaťáci. Mamá pasivně, papá aktivně – hrál na baskytaru až do skonání, naposledy ve skupině Petr Bultas Band. Mamá má zase ráda westerny, pořídila si koně a všichni společně jsme jezdívali na setkávání koňáků, co mají rádi bigbeat. 

     Potom mám o něco starší sestru, která se živí jako maskérka a vizážistka.

     A ještě mám o rok mladší sestřenici, která už několik let pracuje v Austrálii a své zážitky zpracovává na FB stránce Austrálie vzhůru nohama.

Rodinné foto: máma, táta, sestra a já jsem pravděpodobně ve stádiu embryogeneze

     Pocházíme z Ústí nad Labem. Před válkou tu žila německá rodina naší babičky Hannelore, měli statek v Doběticích. Prababička si vzala za manžela Čecha, takže tu po válce mohla zůstat. Ostatní předkové do Ústí přišli osídlit vybydlené pohraničí porůznu z Československa.

 

     Zájmy:

     Hudba: Líbí se mi vše od Black Sabbath, první čtyři alba Led Zeppelin, něco od Jethro Tull, System of a Down, Nirvana a tak různě od každého něco (Metallica, Deep Purple, The Doors, Pink Floyd, Korn, Linkin Park, Mastodon, Jimmi Hendrix, hudba z roku 1920, psytrance, Blue Effect, Progres 2, Queen, Cypres Hill, Wu Tang Clan, Iron Maiden, středověká hudba, soundtrack z Pána Prstenů, z Hvězdných válek, psytrance, raggae dub …).

 

     Knihy:  Mám ráda klasické autory, knížky povinné školní četby a pak tak různě. Nemám zatím žádný oblíbený žánr. Stále objevuji. Mám účet na Československé bibliografické databázi.

     Občas poslouchám Stránky na dobrou noc na ČR Vltava nebo audioknihy z jejich mobilní aplikace Radiotéka.

 

     Filmy: Mám raději ty starší (z 80. – 90. let), ale z novějších se mi líbí třeba Pán Prstenů. Dále filmy o Vetřelcích (1, 2 a 4), Terminátor 1 – 3, téměř všechny režie Miloše Formana a Paula Verhoevena. 

     Seriály: Star Trek, Perníkový táta, Mafie v Atlantic city, Better Call Saul, Narcos, Simpsonovi série 1 – 18 … Na seznam mých hodnocení a komentářů se můžete podívat zde na ČSFD.cz.

     Z televizí mám nejradši ČT2, koukám třeba na cestopisy, dokumenty a pořady o folklóru. Mám ráda Anthonyho Bourdaina.

     Umění: Mám velkou potřebu malovat obrazy. Je to můj nejoblíbenější typ umělecké tvorby. Naposledy jsem namalovala tento lesní výjev. Říkám tomu „Uctívání mrtvých předků pohřbených na mýtině.“ Akryl na šepsovaném plátně, 50 x 60 cm. Perspektiva není úplně dokonalá, ale učím se. 😀

 

Uctívání mrtvých předků / obraz / 50x60cm / akryl na šepsovaném plátně / marjoriel / miluna

 

     Proč Miluna?

     Miluna je moje prateta, u které jsem trávila dětství. Také jsem tak pojmenovala svojí kočku a mám ráda i trilogii Slunce seno, kde je lstivá Miluna, toužící po Vencovi. 

     Líbí se mi prostý lidový charakter toho názvu. Má demonstrovat zálibu v přírodě, v lidových tradicích, v kvalitních výstřednostech a filozofii Dobra. 😀

wookie morrowindová váhy whiskey a fazole miluna miluna-venca.cz čsfd.cz black sabbath paul verhoeven petr bultas band big beat biologie antropologie ujep morrowind oblivion the elder scrolls hvězdné války wookiee

Další články z rubriky: