Míra jede na koloběžce napříč Zélandem pro podporu dobročinné sbírky

tojemojevyzva/ mirek machota / nový zéland

     Mirek Machota z Ústí nad Labem chce na své koloběžce přejet Nový Zéland od nejsevernějšího místa k nejjižnějšímu na podporu dobročinné sbírky pro osmiletého Adama.

     Cestuje se svými dvěma přáteli z Tisé – kameramanem a dokumentaristou Tomášem Čapkem, a producentem a koordinátorem Jakubem Michalem. Společně tvoří projekt To je moje výzva. mirek machota

     Svým přispěním chtějí pomoci vybrat 100 000 kč pro Adama z Tisé, který trpí střední mentální retardací. Akci zaštiťuje Ústecká komunitní nadace.

 

Mírova výzva. (Pokud se video nezobrazuje, odkaz na fcb zde. )

https://www.facebook.com/tojemojevyzva/videos/1676668565797127/?v=1676668565797127

mirek machota nový zéland na koloběžce to je moje výzva koloběžka koloběžkář

 

     Na koloběžce z Londýna do Čech mirek machota

     Nový Zéland je Mírův již druhý dobročinný projekt. Při prvním dojel na koloběžce z Londýna do Čech a pomohl vybrat cca 40 000 kč pro Jakuba z Jihlavy, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

     Při výběru kandidátů pro sbírky se Míra s týmem chtějí zaměřovat hlavně na rodiny, kde je na péči o postižené dítě jen jeden rodič.

 

     Akce Zéland mirek machota

     Míra a štáb jsou na cestě 2 týdny. Odstartovali 7. listopadu u majáku na nejsevernějším bodě severního ostrova (Cape Reinga) a na cestu k nejjižnějšímu bodu, což je tzv. Slope Point na jižním ostrově, si vytyčili 5 týdnů.

 

Přibližná trasa

mirek machota nový zéland na koloběžce to je moje výzva koloběžka koloběžkář

     Te Puke

     Před třemi dny (v úterý 19. listopadu) projel Míra s týmem městečkem Te Puke, kde momentálně bydlím a pracuji na kiwi sadech. Známe se s Mírou ze školky a z rodné hroudy jménem Koštov a tak jsme se všichni setkali a popili krabičáka v horách Papamoa Hills.

 

tojemojevyzva/ mirek machota / nový zéland
Tým z To je moje výzva. Zleva: Míra, Tomáš a Jakub

 

     Dnes (22. listopadu) se prý již všichni nacházejí u Národního parku Tongariro a míří dále na jih, čili Míra jede na koloběžce a Jakub s Tomášem ho natáčejí. 

Kdybyste je chtěli sledovat, videa a příspěvky z cest přidávají na svou facebookovou stránku To je moje výzva. 🙂

nový zéland na koloběžce to je moje výzva koloběžka koloběžkář

Další články z rubriky: