Facebook Demo

Miluna

Blogger
1K

Miluna je blog. Zaměřuje se na veganské recepty, reportáže ze zajímavých akcí a míst a poslední dobou i cestopisné články ze Zélandu.

Miluna

1 week 6 days ago

Američanka doporučuje krajanům některé české zvyky. Celkem srandovní, když komentuje "dobrou chuť" :D. (+ české titulky)

Miluna

Miluna

2 weeks 21 hours ago

Zjištění: kamenné valy v lesích a na loukách sloužily k ohraničení plužin.
"Plužina je název užívaný pro všechny pozemky patřící k vesnici a využívané k zemědělským aktivitám. Plužina je jedním ze základních pojmů užívaných v dějinách středověkého osídlení...."
cs.wikipedia.org/wiki/Plu%C5%BEina

Miluna

Miluna

4 weeks 21 hours ago

V příštích volbách už tihle hajzlové nesmí vyhrát !

Miluna

1 month 3 days ago

😣
"Tato fotka pochází z českého velkochovu a není žádnou výjimkou. S malými zraněnými prasátky se místo veterinární péče tříská o podlahu nebo o kovovou hranu klece. Ty které přežijí, odvezou v půlroce jejich života na jatka..."
www.instagram.com/p/CAvcMa7HVQn/?igshid=1gyflm5784th4

Miluna

Miluna

1 month 1 week ago

Tučňák skalní - momentka a normální foto

Miluna

1 month 2 weeks ago

Krupička z vody 🧙‍♂️

Miluna

Miluna

1 month 3 weeks ago

Panda quinlingská, hnědý poddruh pandy velké. Je celkově menší než panda velká, vyskytuje se v čínském horském pásu Čchin-ling a v přírodě žije posledních 200 – 300 kusů.
(cs.wikipedia.org/wiki/Ailuropoda_melanoleuca_qinlingensis)

Miluna

Miluna

1 month 3 weeks ago

Zjištění: "... Jiří Schelinger přijal nabídku baskytaristy Karla Šípa a stal se členem jeho skupiny Faraon. S tou natočil roku 1972 velký hit „Holubí dům“ od skladatelů Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka a několik dalších singlů. V roce 1973 pak přešel do skupiny Františka Ringo Čecha. ..."

Miluna

Miluna

1 month 3 weeks ago

🐷🐮🐔

Miluna

Miluna

2 months 2 days ago

Zajímavé...
cs.wikipedia.org/wiki/Bohyn%C4%9B_Matka
"Venuše je označení pro ženské figurky, které byly vytvářeny v mladém paleolitu v celé Eurasii. Tyto sošky vykazují zpravidla několik znaků jako je těhotenství, zvýraznění ňader, hýždí a pohlavního trojúhelníku. ...
O účelu figurek mohou antropologové jen spekulovat. Mohla to být také vyobrazena bohyně Matka.
Termínem bohyně Matka se rozumí jakákoliv bohyně spojená zejména s mateřstvím a plodností. ...
Údajně prvotní formou sociální organizace v období prehistorie byla gynokracie = vláda žen, založená právě na kultu Bohyně Matky. Odvozování původu z mateřské linie bylo charakteristické v důsledku sexuální promiskuity, která znemožňovala přesnou identifikaci otce. Tuto společnost charakterizovalo také společné vlastnictví, přirozené právo a náboženství založeno na kultu Bohyně Matky. Matriarchát (v evropském měřítku) zanikl mezi rokem 4000-2800 př. n. l. kvůli vpádu kmenů z východu. Ty s sebou přinesly kult založený na chovu koní a výrobě zbraní. S odvozováním původu po otci vzniklo pozitivní právo, monogamie, soukromé vlastnictví a kultovní systémy založené na nebeské symbolice. ...
Některé prameny naznačují, že původní kult Bohyně se v křesťanství transformoval do podoby uctívání Panny Marie."


This is a Facebook demo page created by plugin automatically. Please do not delete to make the plugin work properly.