Žižkovský kluby: Kam chodí bigbíťáci a heavy metaloví odnožisti

Fatal music club, Rokycanova 29, Praha
7. dubna 2018
20:00 – 0:53

                Stačil jeden pohled na štamgasta u baru a hned jsem si udělala představu, jací lidé do tohoto klubu / hospody chodí. Zarostlý vlasáč středního věku, světlá džínová bunda a kalhoty stejné barvy.

                Prostorná hospoda nahoře, dřevěné obložení, nálepková výzdoba, v rádiu rockový, punkový nebo metalový písničky. Vodu z kohoutku do půllitru mi vlídný barman chtěl dát zadarmo, ale já jsem trvala na dvaceti korunách. Nechtěl si je vzít, tak jsem utekla do sklepa, kde je pódium, kotel, posezení a druhý bar.

                Ten večer probíhal koncert pěti kapel u příležitosti narozenin někoho ze stálých hostů nebo muzikantů asi. Byli tam kapelníci, jejich manželky a přátelé. A také další nespříznění lidé, jako třeba my. Vstup zdarma.

                Mám ráda tyto komorní rockové koncerty, kde se můžete se skupinou setkat třeba na baru. A ten vstup zdarma byl super, i když to skupinám asi moc nepomohlo. Kupovala jsem si alespoň pořád ty vody za dvacku.

                Kapely byly skvělý. První kapela, pražští Cool-inch (heavy-punk) hráli něco ve stylu Tří sester nebo Sklap, měli vtipné texty, šoumenskýho frontmena a instrumentální stránka taky nebyla špatná.

 

Cool-inch

 

                Druhá kapela ze Sokolova se jmenovala Sedmá z Devíti (Seven of Nine). Žánr podle bandzone akustický folk, ale přidala bych k tomu ještě metal. Depresivní ale hezké. Super název.

                Třetí kapela Never left behind ze Štětí to roztočila. Metal-nu-metal. Měli dlouhodredatého zpěváka a zpěvačku s kšiltovkou dozadu. Zněli třeba jako Korn křížený s Limb Bizkit. Všichni se při výkonu hodně krčili a kytarista s basákem chvílema hráli úplně u země. Před jednou skladbou také zpěvák pronesl úvod, že tato píseň je pro všechny milovníky tofu, salátů a bezmasých jídel. Následovala řežba určená tedy milovníkům tofu. Zpěvák skočil do kotle a tam zpíval.

                Čtvrtá kapela Underside z Prahy, crossover-hardcore. Byli opravdu hardcoroví. Mollové nasrané texty a zpěvák s sebou mrskal, jako by v sobě měl zašpuntovanou zlobu za posledních deset let. Super herecký výkon, doufám.

                A poslední kapela Hillside z Ústí nad Labem, metalcore-post hardcore. Asi nejmladší sestava, kluci z Ústí kolem dvaceti. Jsem taky z Ústí, ale nikdy jsem je neviděla. Asi nechodí do Vlastence. Kytarista a basák měli bezdrátové kytary, takže se mohli volně pohybovat. Kytarista se točil dokola a skočil dokonce do kotle. Po chvíli vyběhl směrem k baru, přitom celou dobu hrál, myslela jsem, že si třeba potřebuje koupit něco k pití, ale on se chtěl akorát dostat zátky nahoru na pódium. Takže to musel obejít a dostat se na rampu.

                Fatal je fakt super místo. Myslím, že tam budu chodit častěji.

Další články z rubriky: