World money fair v Berlíně

     World money fair neboli Světový veletrh peněz se konal v obrovských prostorách kongresového hotelu Estrel. Národní i drobní výrobci mincí a zpracovatelé drahých kovů zde vystavovali svou práci i zboží na prodej. K vidění byly převážně investiční mince / medaile.
     Pracovala jsem tam jako hosteska pro jednu slovenskou mincovnu.


World money fair    World money fair      World money fair      World money fair      World money fair      World money fair 
Hotel Estrel

     4* Estrel má asi 1000 pokojů, atrium Hotel Estrelse čtyřmi restauracemi a dvěma bary a dále ty kongresové haly.

     Každý den jsme šli na jídlo do restaurací v atriu. Objednávala jsem si jídla, která se tvářila co nejvíce vegansky.

 

  • Restaurace Estrel StubeRestaurace Estrel Stube

     V Estrel Stube jsem si dala 2x tento kartófl s tvarohem. Poprvé mi ho přinesli s tvarohem, i když jsem ho nechtěla (a nesnědla), ale řekla jsem to asi příliš zmatečně. Po druhé už to bylo lepší a přinesli mi ho bez tvarohu, s olivovým olejem a horou salátu.

Kartofel v Estrel Stube
Kartófl s tvarohem

 

 

  • Restaurace Sanssoucirestaurace sanssouci

     Do Sanssouci jsme chodili na snídani. Měli tam všechno možné, ale každý den jsem si dávala to samé: nakládanou zeleninu, para ořechy, housky a čerstvá rajčata a okurky.

snídaňové švédské stoly v sanssouci
Snídaně v Sanssouci

     

 

květáko-lískooříšková polívka v sanssouci
Večeře: Květáko-lískooříšková polívka s opraženými mandlemi. Docela dobrá. Docela.

 

 

sladké dýňové rizoto v sanssouci
Dýňové rizoto s fíky. Porce jak pro vrabca. Sladké jak hovno z nutrie. 😀 Extra objednaná chilli paprička nepálila.

 

 

  • Restaurace Portofinorestaurace portofino

     Tady mi chutnalo nejvíc. Penne s rajskou omáčkou a žampióny byly svěží a delikátní. Extra objednaná chilli paprička pálila chvalitebně.

penne s rajčaty v portofino
Výtečné rajské penne verdure

 

 

Výstava

World money fair     Odhaduji, že v asi 5-ti sálech bylo postaveno 100 stánků větších firem a větší počet menších stolků „vetešníků“, jak mi bylo řečeno.

Karel Plíva v Mincovňa Kremnica
Karel Plíva u Mincovňa Kremnica

 

     Nejexotičtější byl stánek mincovny ze Severní Koreje. Žádné ozdoby nebo plakáty. Holé bílé stěny, vitrínový stolek s asi 10-ti předměty, za ním seděli dva severokorejci v neobvyklých uniformovitých oblecích a dívali se kolem sebe nedůvěřivě a nezúčastněně. Nedovolila jsem si je vyfotit.
     Přišli jsme k nim a anglicky se pozdravili. Můj doprovod, Karel Plíva, zatím něco vyprávěl druhému člověku. Severokorejci vstali a dívali se na nás. Já jsem se snažila tvářit co nejmíň invazivně, aby se mě nelekli ( 😀 ) a když jsme odcházeli, řekla jsem jim, že je skvělé, že jsou také na tomto veletrhu. Poděkovali a skoro neznatelně z obličejových svalů vytvořili na setinu mikroúsměv. Pak si zase sedli.


     Zde je ukázka toho nejzajímavějšího z výstavy:

Skotská mincovna / Scottsdale mint Kniha s Koperníkem Kremnica chameleon Stánek Jižní Korey čínské mince válce, vejce, pyramidy a sopky Mince pro rok 2015, čínský zvěrokruh Koza Švédská starožitná mince Pražská mincovna Pražská mincovna Pražská mincovna 2016, rok opice Mincovna Degussa, německá orlice zlato odDegussa stříbro od Degussa Degussa prodává jihokorejské zlato Scottsdale mint

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bar KaktusBar Kaktus

     Do Kaktusu jsme šli v pátek večer na Karlovo ujištění, že tam budou hrát rockovou hudbu a budou tam německý bigbeaťáci. A jo, hráli tam dobře. Hned na uvítanou jsme uslyšeli Nightwish – Sleeping Sun a pak nám ještě zahráli na přání Sabaty, Queen a Led Zeppelin. Nějací big beaťáci přítomni byli.

 

Kaktus bar
Zde je foto, kterak se dobře bavíme. Zleva: Karel, já, designér Mirek, vedoucí Michal, Zlý kovář Ondra

world money fair mince stříbro zlato berlín kaktus bar hotel estrel restaurace veganské recepty kovář  degussa veletrh mincí

Další články z rubriky: