Svatekk 2015

…čili tradiční vánoční ústecká tekknopárty v Apollu.


     Asi v 11 večer jsme se sestrou a jejím mužem vydali na Svatek. Celý den předtím se pěkně vydařil, takže jsme dorazili dobře naladěni.
Vstupné 100 kč. 

 

Zvolené sjíždědlo

     Diana s Matějem zvolili pivo. Já pivo nepiju, takže jsem zvolila něco jiného. Normálně se přiznám, že jsem porušila zákon a pro podporu představivosti jsem snědla svých 12 lysohlávek kopinatých. Mám to radši než alkohol. Nerozhodí to tolik organismus. Druhý den jsem obvykle svěží.

 

Sítotisk

     Objevili jsme možnost potisknout si triko sítotiskem. S Dianou jsme na sobě náhodou obě měly každá obyčejné černé triko, takže jsme do toho šly. Za 100 kč. Vybrala jsem si obrazec připomínající améboidní stélku hlenky, čili pseudoplazmodium. Bohužel ale neměli zelenou barvu. Vybrala jsem si červenou, ale asi jsem si měla vzít oranžovou nebo bílou. To už je jedno. Dostala jsem instrukce, že mám obrázek před praním ještě přežehlit a že si to triko můžu hned oblíknout.

Tvorba mého trika. Pózují manželé Jelínkovi.
Tvorba mého trika. Pózují manželé Jelínkovi.

 

Tvorba mého trika. Barva schne.
Tvorba mého trika. Barva schne.

 

Tanec

     Mezitím se mi v žaludku rozležely ty houby a mohla jsem jít tancovat. Tekkno normálně neposlouchám, takže jsem se na něj musela naladit. Postavila jsem se mezi tanečníky, zavřela oči a zaposlouchala se. (Trochu jsem přešlapovala, aby se neřeklo). Znělo mi to jako nějaká rachota, těžkej průmysl…hornictví. Začala jsem tedy tančit a představovala si, že jsem pod zemí na šachtě a velkou zbíječkou vrtám horninu. Poté ji nakládám lopatou na vozík, odvážím a znovu vrtám. Tancovala jsem jen náznaky těch pohybů, jako když při afrických tancích představujou, že sklízej nebo sejou. Nikdo to asi nepoznal. Kluk přede mnou mě pozoroval a smál se mi (měla jsem u toho převážně zavřený oči).
     Potom se do bušení přidaly takové divné paranormální pištivé efekty. To v mých představách přilétli mimozemský nájezdníci a stříleli na náš důl. Simulovala jsem tedy střelbu z kulometu a přebíhání z úkrytu do úkrytu….atd.

Mám tekkno odznak, takže mi nemůže nikdo nic říct.
Mám tekkno odznak, takže mi nemůže nikdo nic říct.

 

Odpočinek

     Docela jsem se při tom tančení spotila, takže jsem šla ven na cigaretu s Filipem Žábou. Říkal, že se má dobře.

Žába provádí objednávku.
Žába provádí objednávku.

     Dorazil i Sid Wilson a Kadet, se kterým jsme venku mluvili o Georgi Carlinovi a jeho názorech na planetu zemi a plasty.

Sid Wilson a Kuba Kadet
Sid Wilson a Kuba Kadet

 

Večírek (ano, mám ráda to slovo) jsme opustili ve 4 ráno.  

Toto tekkno se tedy vydařilo. Myslím, že Apollo je poměrně dobrý prostor. Méně se mi však líbilo na vodárně u Litoměřic. To jsem ale asi jen nebyla dobře naladěna a byla jsem tam jen jednou. 🙂

večírek tekkno svatek ústí nad labem tanec elektronická hudba apollo hornictví lysohlávky plazmodium sítotisk

Další články z rubriky: