O stěhování do Prahy a sezóně sbírání lysohlávek


 

     Splnil se mi další z životních plánů – bydlet nějaký čas v Praze. Našli jsme byt na rozhraní Dejvic a Střešovic. Blízko prý bydlí Dagmar Havlová. Pracovat budu jako expedientka objednávek ve firmě na syrové veganské jídlo LifeFood. Můj milovaný muž tam zas bude mít na starosti obaly a operovat převážně na počítači. S pracovní pozicí mi v LifeFood vyšli velice vstříc, u počítače už pracovat nechci, potřebuju pohyb.

 

     Praha x Ústí

     Přestěhování do Prahy nám umožnil výdělek, který jsme si přivezli ze Skotska. Popis skotské výpravy sem ještě v nejbližší době dodám. Stěhuju se tedy z Ústí nad Labem. Ústí je celkem fajn ale chybí tu kluby pro alkoholu neholdující intelektuály. Respektive jsou tu, ale mají limitující otevírací dobu. Mám tu ráda například čajovnu U vysmátý žáby nebo Hraničář, ale tam by to chtělo větší prostor pro posezení. Ale hlavně tu nejsou tak rozmanité pracovní příležitosti jako v Praze.

 

     Zakázané houby

     Je začátek října, nejvyšší čas vyjet na houby s vysokým obsahem alkaloidů – lysohlávky. Alkaloidem je tryptamin psilocybin. Jak praví nezaujatá objektivní wikipedie: „Mnozí uživatelé těchto hub je považují za prostředek k získání náboženské či transcendentní zkušenosti (entheogen) nebo k meditaci.“ Já je užívám přesně k tomuto účelu, ale také k prozaickému navození náladičky v hospodě.

     K nelibosti hospodských, kterým se tímto omlouvám, piju v hospodě vodu z kohoutku s citrónem, za kterou následně ráda zaplatím třeba 15 kč a k tomu užiju malé množství lysohlávek. Malé množství znamená třeba 13. Stav se dá popsat jako energický, zvídavý a kreativní bez pocitu tělesné otravy, která je při pití alkoholu tak běžná.

     Ani se moc nebojím takto veřejně o lysohlávkách psát, protože věřím, že nedělám nic špatného. Ani mi nevadí, že si to přečte babička. Chápu souvislosti, proč jsou zakázané, ale s tím zákazem nesouhlasím. Své počínání si ospravedlňuji tak, že ten zákon je jen dočasné opatření, než se přijde na to, jak v moderní době lysohlávky chápat. Neberu to jako zločin, protože při zločinu konáte zlo. Obcování s lysohlávkami na stupnici dobro-zlo považuji spíše za relativně dobrý počin.

     Co vy? Jste spokojeni s výběrem legálních alkaloidů na českém trhu?

Další články z rubriky: