O mně – základní informace


 

miluna-venca.cz wookie morrowindová
Ráno po večírku s egyptskou tématikou

     Pro virtuální realitu jsem si vytvořila jméno
Wookie Morrowindová, protože moje české jméno je příliš neznělé.

  • Wookieeové jsou ti chlupatí bipední psi z Hvězdných válek (Žvejkal), a Morrowind je třetí díl z fantasy RPG PC hry Svitky starších (The Elder Scrolls).
    Morrowind jsem nehrála, protože v době, kdy jsem ho objevila, byl už zastaralý. Takže jsem hrála čtvrtý díl – Oblivion. Skyrim ještě ne, protože na to nemám dost výkonný počítač.

     Jsem ročník 89, říjen, znamení Váhy. Na Zvěrokruh věřím jen mírně. Přesto bych někdy chtěla provést pokus s velkou skupinou lidí, rozdělit je do čtyř skupin, podle živlu určující jejich znamení a pozorovat dění. Sama bych se tedy zařadila mezi vzdušné – s Blíženci a Vodnáři.
     Dále v testu osobnosti mi vyšlo, že jsem sangvinik. A také jsem si dělala IQ test od Mensy. Vyšel mi dost nad očekávání. 😀 Číslo raději neprozradím, aby se mi to třeba jednou nevymstilo…

stellarium, váhy, miluna-venca.cz
     Simulátor hvězdné oblohy Stellarium: souhvězdí Štíra, Vah a Panny

 

     Chodila jsem na Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně, obor Biologie. Moje studium se trochu protáhlo, právě třeba kvůli tomu Oblivionu (a mé lenosti). Teď už jsem konečně bakalář. Moje bakalářka o testosteronu a chování žen ZDE

Petr Bultas Band miluna-venca.cz
Petr Bultas Band a almanach Whiskey a Fazole

     Moji rodiče byli/jsou bigbeaťáci. Mamá pasivně, papá aktivně – hrál na baskytaru až do skonání, naposledy ve skupině Petr Bultas Band. Mamá má zase ráda westerny, pořídila si koně a všichni společně jsme jezdívali na setkávání koňáků. Myslím, že často i v kombinaci s tátovým jižanským rockem.

     Potom mám o něco starší sestru, která se živí jako fotomodelka a vizážistka.

     Pocházím z Ústí nad Labem. Před válkou tu žila německá rodina mojí babičky Hannelore, měli statek v Doběticích. Prababička si vzala za manžela Čecha, takže tu po válce mohla zůstat. Ostatní předkové přišli osídlit vybydlené pohraničí porůznu z Československa.

     Hudba: líbí se mi téměř vše od Black Sabbath, Led Zeppelin, Jethro Tull, System of a Down, Nirvany a tak různě od každého něco (Metallica, Deep Purple, The Doors, Pink Floyd, Korn, Linkin Park, Jimmi Hendrix, hudba z roku 1920, Blue Effect, Progres 2, Queen, Cypres Hill, Wu Tang Clan, Iron Maiden, středověká hudba …).
     Na dobrou noc občas poslouchám Stránky na dobrou noc na ČR Vltava nebo audioknihy z jejich mobilní aplikace Radiotéka.

     Filmy: mám raději ty starší (z 80. – 90. let), ale z novějších se mi líbí třeba Pán Prstenů. Dále filmy o Vetřelcích (1, 2 a 4), Terminátor 1 – 3, téměř všechny režie Miloše Formana a Paula Verhoevena, seriály: Star Trek, Perníkový táta, Mafie v Atlantic city, Better Call Saul, Simpsonovi série 1 – 18 … Na seznam mých hodnocení se můžete podívat ZDE na ČSFD.cz.

     Z televizí mám nejradši ČT2, sleduju cestopisy, dokumenty a pořady o folklóru.

miluna venca

     A tato stránka se jmenuje Miluna, protože se mi líbí lidový charakter toho jména. Ve výběru také hrála roli moje oblíbená trilogie Slunce seno, dále máme v rodině tetu Milunu a ještě kočku.
.    Nejdřív mě napadaly takový příliš honosný a intelektuální názvy jako „Alter ego“ nebo „Kolektivní alter ego„. 😀 Nebo „Jiný prostor„. Můj druhý blog se třeba jmenoval „Compu global mega blog“ (na blogspotu). Na jméno prvního blogu (na blog.cz) už si asi bez hypnózy nevzpomenu. Bylo mi 17 a popisovala jsem tam třeba svoje schizofrenní stavy po kouření marihuany. Pak jsem ho radši smazala.

wookie morrowindová váhy whiskey a fazole miluna miluna-venca.cz čsfd.cz black sabbath paul verhoeven petr bultas band big beat biologie antropologie ujep morrowind oblivion the elder scrolls hvězdné války wookiee

Další články z rubriky: