Lidé, prosím, nedívejte se na TV Barrandov a podobné stanice

    Nedávno jsme se přestěhovali do nového bytu, kde je i televize a zjistila jsem, co dávají třeba na TV Barrandov. Je to psycho: rádoby reálné případy lidí, kteří řeší své konflikty (Nebezpečné vztahy, Aféry, Soudkyně Barbara) a pořady s politiky. Včera byl v Duelu Jaromíra Soukupa Tomio Okamura. Říkal, že nesnáší Českou televizi – jsou to prý lháři, lháři, lháři! Publikum zajásalo. Pak sám o sobě rozebíral, že je nesmírně pracovitý a že to o něm i všichni říkají. Musela jsem to přepnout.

    Českou televizi nemá, kromě Okamury, rád ani Miloš Zeman nebo Andrej Babiš. Proč? V České televizi odkrývají všechno, co se týká profese, na všechny a u těchto pánů odkryli i to špatné, co učinili. Pánové zpochybňují pravdivost těchto informací a snaží se přesvědčit lid, že novináři a zvláště novináři z ČT jsou zlo. Lid skanduje a na sociálních sítích přizvukuje komentáři typu „novináři jsou svině„, „dobře dělá pan Miloš že je vyházel“, nebo cituji: „Moravec je ten největší zaprodaný hajzl“, „ČT UŽ MĚ ŠTVE VELMI DLOUHO“, „ČT je žumpa Drahoš tam byl snad celou dobu ostatní prostor nula. Čili, mnoho lidí tomu opravdu uvěřilo a je ochotno za jejich věc i bojovat.

    Zemana, Okamuru a Babiše volili převážně lidé bez maturity, nezaměstnaní nebo senioři. V žádném případě se vás nechci dotknout, pokud mezi ně patříte, naopak vás pobídnout k zamyšlení se.

    Prosím, lidé dobří, nedívejte se na TV Barrandov. Nic dobrého vám to nepřinese. Získáte akorát zkreslenou představu o světě a společnosti, změknou vám mozky a začnete se chovat stejně konfliktně a nepřemýšlivě, jako ti, které sledujete. :/

    Mám pár tipů, jakými aktivitami do začátku zaplnit čas, místo sledování TV Barrandov a jiných bulvárních stanic 🙂 

  • sledujte dokumenty, cestopisy a jiné zajímavé pořady třeba na ČT2, aktuální dění třeba na ČT24 nebo Českém rozhlasu PLUS. (Toto není žádná agitace. Nepracuji ani pro jednu zmíněnou stanici. Jen si myslím, že jsou kvalitnější a kultivovanější, než jiné.)
  • Další krok: vzdělávejte se, čtěte knihy, sportujte, obklopujte se veselými chytrými lidmi s nadhledem, kteří vás pozvednou.
  • Třetí krok: buďte sami kreativní, věnujte se nějakému druhu umění, jezte zdravě a investujte do osobního rozvoje.

 Amen

Další články z rubriky: