Dying Fetus, Disentomb a Beyond Creation v Nové Chmelnici

     Navštívila jsem další death metalový koncert, protože hrála Láďovo oblíbená kapela Umírající plod. Už se mi to začíná dostávat pod kůži.

 


 

     Rock klub Nová Chmelnice, Žižkov. Hráli Beyond Creation (progresivní – technický death metal), Disentomb (brutální death metal) a Dying Fetus (brutální death metal – grindcore).

     Nejvíc se mi líbili Disentomb (v překladu exhumace). Před pódiem bylo mnoho lidí a nebyla šance ani chuť se tam nacpat. Všimla jsem si však, že je pódium ze strany zakryto černou oponou. Stačilo jen odkrýt jednu její část a měla jsem hned zblízka výhled na celou skupinu i na lidi v kotli. Zpěvák hodně používal gestikulaci, protože na nic nehrál. Vypadal skoro jako kazatel nebo řečník. Lidi se poddávali mrákotnému šílenství, skákali a třásli hlavama. Jedna žena se pokoušela i o tanec.

     Taky bych tančila. Konečně jsem totiž po svém pochopila a přijala tuto hudbu. Podobně jsem to měla s žánrem tekkno a psytrance, které se mi zprvu nelíbily, ale snažila jsem se o opak. O tekkno zkušenosti ZDE. Při tomto death metalu jsem si představovala, že jsem na párty zla u Sarumanovy věže. Že kapela, diváci i já jsme všichni skřeti, skuruti, zlobři či nazgúlové a druhý den budeme táhnout třeba na Helmův žleb. Tančila bych tedy velmi nevázaně a zběsile třeba jako skřetí dělnice nebo rozvážně jako temný čaroděj. 😀

     Chmelnice je, co se týče prostoru a zařízení, přijatelný klub, avšak daleko více by se mi líbilo, kdyby koncert probíhal někde v noci u lesa, podobně jako to bývá na technopárty. Stromy by zajistily lepší akustiku a potemnělá příroda dotvořila tu příhodnou atmosféru. To by bylo skvělé. Doufám, že to někdy zažiju. 

  • Představu o mé venkovní fantasy death metal párty celkem vystihla tato skupina:

Další články z rubriky: