Design Box a módní přehlídka Snow Performance

     V 6 večer jsme s Karlem vyrazili do nyní multikulturního komplexu kina Hraničář na Design Box, čili prodejní přehlídku alternativní mladé tvorby. Předtím jsem byla s tátou v Žumpě, Karel byl doma a asistoval při odečtu teplometru.


 

Monsieur Lardon

    Hned vpravo u vstupu předváděl své zboží můj kamarád Pavel Klíma. Chodili jsme spolu na střední (SZŠ Palachova). Po škole spolu se Štěpánem Picklesiasem založili firmu Monsieur Lardon a vyráběli podomácku trička s potiskem. Dnes, už jen jako Lardon, toho vyrábějí více.

lardon.cz

lardon
Zde pro Lardon pózuje moje sestra Diana

 

Sushi

     Dále po cestě připravoval Mistr X sushi. Bohužel si nepamatuji jeho pravé jméno a myslím, že stejně to bude i naopak. Poprvé jsme se potkali v baru Pokoj, kde čepoval pivo. Chodí na FUD. 

 

mistr x

 

Tamarchi

     Zaujaly mě retro odznaky slečny Tamarchi. Koupila jsem si jeden s motivem zajíce v květinách, grafika alá folklórní vystřihovánka Kornélie Němečkové.

tamarchi.cz

tamarchi.cz

 

Little Cupcake

     …jsou moc pěkné sukně od Mgr. Pavly Hazuchové Kudrlové, ústečanky, která začala na mateřské dovolené vyrábět originální plyšáky s třešňovými peckami uvnitř. Tyto pecky totiž po nahřátí v mikrovlnce drží teplo a hezky voní.

little cupcake

cupcake sukně
Mooc pěkná sukně… 🙂

 

Plackování

     Koupila jsem si 4 odznaky od Plackovani.cz ze Svitav. Na jejich tvorbě se podílí několik výtvarníků. Na okraji každého odznaku je info o jméno jeho tvůrce. Mám „Jen Koníček – Technomatek“, „Monika Kozlíková“ a „Zlaté ručičky“.

plackovani.cz

plackovani.cz

plackovani.cz
Odznaky, které jsem si koupila, poslouží jako vánoční dárky.

 

Chaos

     Chaos company, sdružení umělců z Olomouce. Specializují se na tvorbu autorských plakátů, komiksů, časopisů, origami i zakázkovou výrobu.

chaos company
Václav Cibulka, zakladatel Chaosu

chaos company

karel si kupuje komiks
Karel se ptá, zda by Chaos vytvořil obal na jeho CD. Dostává kladnou odpověď.
Karel si koupil komiks
Karel si kupuje komiks a hledá v kapse sumu 50-ti kč, kterou si za něj sám stanovil.

 

Přehlídka a afterparty

     V 8 večer začala módní přehlídka ateliéru oděvního a textilního designu (katedra užitého umění, fakulta umění a designu, UJEP). K vidění byly spíše umělecké modely, nic na denní nošení.
Po přehlídce nastala volná zábava. Karel si koupil pivo, sedli jsme si ke stolu, okukovali přítomné hipstery a kritizovali hudební kulisu. Pak jsme šli domů. 🙂

módní přehlídka fud UJEP

 

Další fotky bez komentáře:

franny-glass DSCN5033 colored čepice s anténou DSCN5023

 

 

 

 

snowperformance designbox žumpa mon lardon ujep univerzita jana evangelisty purkyně fakulta umění a designu fud chaos company plackovani.cz little cupcake sukně tamarchi bar pokoj pavel klíma

Další články z rubriky: